| adeeadelinaadee a întrebat:

Ce greutate si inaltime trebuie sa ai in functie de ani?

Răspuns Câştigător
| FoundYouLover a răspuns:

Buna! Eu am gasit pe undeva mai demult, ca e bine sa fie o diferenta de 10 intre inaltime si greutate, de exemplu daca ai 1, 70 m ar trebui sa ai 60 de kilograme, daca ai 1, 65 m ar trebui sa ai 55 de kilograme, daca ai 1, 75 ar trebui sa ai 65 de kilograme, etc.

3 răspunsuri:
| KillerBunny1500 a răspuns:

Nu stiu sigur daca la asta te referi, dar incearca aici:
https://www.pinterest.com/pin/351984527098183896/

| MySongisDEAD a răspuns:

Nu contează ce vârstă ai. Important este ca kg sa nu fie egale cu înălțimea. De exemplu 77 k și 1.77 m

Dacă ai mai multe kg decât înălțime aținci ești puțin obez.

Cel mai bine ar fi sa existe o diferență de 10 intre kg și înălțime. Ex 1.77 și 67 kg.

Cert este sa nu depasești nr kg. Funda?