| Mihai1000 a întrebat:

Buna, daca stau atarnat de bara o sa cresc? (Si daca ati încercat va rog spuneti-mi cat ati crescut si în cat timp)

5 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Nu, intaltimea e determinata genetic. Atarnatul de bara e o prostie.

| siriusblack98 a răspuns:

Nu, nu ajută să crești în înălțime. Nu există exerciții pentru așa ceva. Băi cred că e 7-a oară când văd întrebarea asta pe TPU în ultimele 5 zile. Aveți internet la dispoziție ca să verificați toate aceste mituri băbești.

| Apokales a răspuns:

Am auzit ca statul atarnat de bara ajuta la crescut, dar nu sunt prea sigur de asta. Sfatul meu, ai grija sa ai un aport bun de proteine in alimentatie, macar 1 gram pe kg/corp. Una din problemele celor ce nu cresc in inaltime tine de carentele ce le au in alimentatie. Poti sa faci si ceva sport daca asta te incanta. Incearca sa alergi, joaca fotbal, basket, incearca bicicleta si uita de trasul de fiare pana la varsta de 16 ani cel putin.

| AnastasiaK a răspuns:

Nu, trebuie să faci cumva să sari și să stai atârnat, dar în același timp, altfel nu merge sad

| Anonimat2001 a răspuns:

Frate ca sa cresti in inaltime nu trebuie sa faci ceva specific... Inaltimea tine 90% de gene iar restul 10% din alimentatie si sport.