| WEBKINZZ a întrebat:

De vreo luna imi vine mereu sa ragai, dupa ce mananc cina.Am o problema la stomac?

Răspuns Câştigător
| AlinaaAli a răspuns:

Buna!
din cate stiu eu e bine sa ragai! nu cred ca e nici o problemawinking

4 răspunsuri:
| babzibazatu a răspuns:

Buna
Nu, poate ar trebui sa ai in vedere sa mananci mai putin seara si sa ai grija sa mananci mai incet, fiindca ragaitul vine de la acumularile de gaze (aer) in momentul in care mananci sau bei ceva. Mancand rapid, se acumuleaza mai mult aer in stomac care trebuie dat afara cumva, si astfel se produce ragaitul.
Daca ai si balonari, incearca sa mananci mai putin sau sa ai cina bazata pe ceva de mancare "usor" fiindca nu toti avem acelasi metabolism sa mancam orice.
Succes si sper ca ti-am fost de ajutor!

| DulceCaLamaia a răspuns:

Cred ca depinde de ce si cat mananci.

| CalinOP a răspuns:

NU, esti nesimtit!

| WEBKINZZ explică (pentru CalinOP):

Da ce-ai cu kine copile? Esti retardat?