| frasin a întrebat:

Am 23 de ani si am inceput sa ma balonez,ragai de multe ori si mai am si arsuri, uneori mai am si dureri de stomac nu stiu ce sa ma fac am luat de toate si nimic.Si ma simt cumva satul chiar daca mananc, imi vine inapoi mancarea.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Nu inteleg de ce nu mergi la medic. Sunt sanse mari sa ai boala de reflux gastroesofagian, sau o gastrita sau un colon iritabil. Nu poti lua tratament dupa ureche pentru chestiile astea mai ales ca tu nu stii ce ai.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Trebuie sa mergi sa faci macar unecograf abdominal, sa mergi la gastroenterolog.
Te pup!

| madb a răspuns:

Poate chiar din cauza ca ai "luat de toate" s-a agravat. Du-te la medicul de familie si el te va trimite unde trebuie cu o minima investitiehappy, e neplacut dar mai neplacut e sa stai asa. Succes!