| CezarinaLunaria a întrebat:

Sper să mă ajute cineva...aș vrea să mă duc la o sală de sport...aș vrea să slăbesc și nu știu foarte multe despre sporturi și aparate..anyway, ce m-ar ajuta mai mult? Cu fitness-ul poți să slăbești sau doar îți formează musculatura?

2 răspunsuri:
| Viculecika a răspuns:

Inafar de sala un sport care se socoate cel mai bun sport e inotul, acum cit e vara ai sansa sa pleci zilnic si cu un abonament la bazin o sa iti iasa mai eftin si pierzi circa 500 calorii.iti lucreaza toti muschii si sunt convinsa ca o sa slabesti, fotbalul tot e un foarte bun sport alergi si fortezi muschii de la picioare si slabesc si se face frumos daca esti o fata o sa arati frumos la iarna daca o sa te ocupi de aceste doua sporturi, bafta.

| vanessa999 a răspuns:

Fitness-ul si cardio te ajuta cel mai mult sa slabesti dar in special cardio si trebuie sa respecti neaparat un anumit regim daca vrei sa slabesti intr-un timp cat mai scurt. Eu am slabit 10 kilograme cu fitness, cardio si un anumit regim ce nu implica bauturi carbogazoase si fast food. Sper ca te-am ajutat. happy