| Cris06 a întrebat:

sunt fata, as vrea un abdomen plat, dar fara patratele, ce pot face si de ce exerciti trebuie sa ma feresc sa nu fac patratele? Funda!

7 răspunsuri:
| Nickname1890 a răspuns:

Inot, alergare, mers pe bicicleta, mers pe role (mai in viteza), exercitii aerobice.

Fereste-te de abdomene, dar oricum nu faci patratele asa usor chiar daca faci cateva abdomene.

Patratelele se vad atunci cand reduci mult procentul de grasime si ai muschiul abdominal foarte bine lucrat.

| MioaraParalescu a răspuns:

Exercitii cardio:inot, alergat, bicicleta, aerobic.
15-30 minute in fiecare zi.

| raluk27 a răspuns:

Da' ce-ai cu patratelele?laughing Oricum alea se formeaza in cateva luni de lucrat intens. Pai in prima faza, mult cardio si abdomene. Gasesti pe you tube clipuri, gen 8 minute abs, care lucreaza foarte bine muschii abdominali.

| Horia1313 a răspuns:

Gimnastica in fiecare dimineata cate 15-20 min si intr'o luna esti oke daca nu esti prea grasutsahee hee

| Cris06 explică (pentru Horia1313):

Nu sunt, dar e o diferenta intre a fi slab si a avea muschi lucrati, iar eu sunt slaba, dar vreau sa lucrez la tonifierea muschilor... multumesc pentru. raspuns, voi incerca!

| Tibberiw a răspuns:

Ce poti face? SPORT!

Crede-ma fa exercitii.De toate in afara de cele de facut muschi