| andreei025 a întrebat:

Buna sunt inalt 186cm si am 85kg vi se pare normal sau sunt gras cat un porc?
intreb si eu daca tot vad ca toata lumea face intrebari de genul asta si ma enerveaza.ma baieti da eu cred ca aveti o problema de personalitate,nu va place ce vedeti in oglinda sau ce? in primul rand nu cred ca e categoria potrivita si al doilea rand e ca daca vreti sa aflati daca sunteti normali,prea slabi,prea grasi, sau dusi cu capul sunt alte posibilitati de a afla pe tot internetul asta cat e de mare.scuzati analfabetia dar...

6 răspunsuri:
| Nickname1890 a răspuns:

Raportul inaltime greutate este ok. Dar problema nu este aici. Poti sa ai 186cm cu 85kg cu 20% grasime ceea ce inseamna ca esti gras sau poti sa ai pe de alta parte 186cm tot cu 85kg si 10% grasime ceea ce inseamna ca esti intr-o forma fizica super si ai numai masa musculara.

Deci nu mai pune problema inaltime greutate ci pune problema cat % din greutatea ta reprezinta grasime. Aia e problema.

| BiuL a răspuns:

Esti bine. Nu te stresa cu problemele altora. Omul, la fel ca maimutele, imita, si astia care majoritatea sunt inca fragezi, copii daca vad pe altii obsedati de greutate incep si ei sa fie desi probabil ca au un indice de masa corporala normal.

| andreei025 explică (pentru BiuL):

Inteleg tot ce zici tu, da intru si eu sa vad ce mai intreaba lumea si ce gasesc? numai intrebari de genul-sunt frumos? sunt gras? sunt slab? sunt pitic? macar sa chiteasca bine categoria, in asa fel ca toti cei cu problemele astea sa se intalneasca intr.un loc si nu pe toate categoriile.am facut intrebare cu speranta ca vor citi se vor simti

| hibrid112 a răspuns:

Eu sunt de parere ca inaltimea si greutate ta sunt proportionale.

| Corciu_Nicolae_1988 a răspuns:

Cam putin,esti asa slab)))))mananca mai multe oua, branza, orez, paine neagra, etc.sa mai adaugi niste muschi ca o sa te bata vantul)))eu am 1.59 si am 69 kg(muschi) si mi se pare ca tot sunt cam usor

| Tranulea_Stefan_1975 a răspuns:

La 186 de cm creca ar trebui la cam intre 75 sau 85