| oceanfreshair a întrebat:

Am si eu o problema destul de mare deci as avea nevoie de ajutorul vostru.Sunt in clasa a 6-a, am 13 ani, 1.68 m si 59 de kgcryingcryingcryingas vrea sa mai slabesc macar vreo 10 kg,nu repede, cum vor alte persoane, incet dar eficient.Mia dat cineva un link cu niste exercitii pentru picioare si abdomen si sunt foarte bune.Matusa mea le-a facut si ea si au avut efect.Dar nu asta e problema...ce as putea manca? invat de dimineata la scoala si nu mai stiu ce sa imi iau mancare; nemancata nu pot sta pentru ca imi chioraie burta de n-am aerlaughinglaughingati putea va rog frumos sa imi dati o dieta adica ce sa mananc dimineata,ce sa imi iau la scoala,la pranz si searawinkingstiu ca nu e bine sa ma gandesc de pe acum la dieta, dar nu am ce face, in ultimii ani m-am ingrasat destul de mult si nu imi placewinkingwinkinghappyP.S:daca fac intr-o zi ex pentru picioare si intr-o zi cele pentru abdomen e bine? pentru ca cineva mi-a zis ca trebuie sa le faci pe toate in aceeasi zi ca sa aiba efect.Multumesc aniticipat si sper sa ma puteti ajuta!winking:X

2 răspunsuri:
| cristy3991 a răspuns:

Pentru a avea o dieta echilibrata trebuie sa te duci la un nutritionist.

| ElementX a răspuns:

Nu esti deloc grasa! Esti normala pentru varsta ta! Nu te lua dupa alte fete..esti destul de inalta si greutatea corpului tau este normala. Daca aveai 1.50-1.60 m da, era o problema. Esti perfecta asa cum esti. Si pariez ca tu nu esti grasa, tu ai forme, si asta e foarte bine. Dac daca vrei sa slabesti neaparat sau sa te mentii, evita chipsurile, dulciurile, toate prostiile astea, mananca de 3 ori pe zi(dimineata trebuie sa mananci foarte bine, la amiaz mai putintel si seara ceva foarte usor), nu manca nimic dupa ora 6. Bafta!