| PikyPii a întrebat:

ma puteti ajuta si pe mine? Cum pot sa slabesc la burta, si picioare? Am 14 ani. Dar nu vreau sa fac exercitii fizice ca am incercat o luna si nu am slabit decat jumatate de kg. As vrea o dieta, ce sa mananc dimineata, la pranz si seara, dar dupa-amiaza eu sunt la scoala, ce sa mananc la scoala? Va rog sa ma ajutati! Va multumesc!

2 răspunsuri:
| Trandafiiiiiiiiiiira? a răspuns:

Bună.
Sunt în aceeși situație ca și tine.Eu încerc să țin dieta Dukan(nu e obligatoriu, ai putea să mai reduci din paine, dulciuri, mâncăruri grase și să nu mai mănânci dupa 6-7) și să fac măcar 25 de abdomene si genoflexiuni în fiecare seară.La școală cel mai bine ia-ți un sandwich consistent cum ar fi unul cu șnițel.Ai putea să bei pe urmă și laptele care ți se dă.
Pa, pa.

| dgfvshgfvdhgsvfhagdvshfdjhfd a răspuns:

Poi, dimineata ai putea sa mananci 2 ochiuri, la pranz tinand cont ca esti la scola ai putea manca niste senviciuri, iar seara niste peste sau o salata. Pentru dieta ai putea manca mai putina paine ( sau ai putea manca paine neagra ). Dar nu stiu cat o sa slabesti asa, ar fi bine sa faci niste abdomene in fiecare seara.