| hi a întrebat:

Buna TPUbig grin, De vreo luna m-am apucat la sala si nu stiu cate exercitii se fac pentru masa musculara pentru toate grupele de muschi .......pe mine ma intereseaza in special nr exercitiilor, al seriilor si al repetariilor care trebuie sa le facsadPoate sa ma ajute cineva cu experienta va rog frumos dau fundatongue eu fac cam 4-5 exercitii pentru 2 grupe de muschi si 4 serii a cate 10 repetari big grin

Răspuns Câştigător
| MioaraParalescu a răspuns:

Pentru masa musculara iti alegi greutati care iti permit sa poti face intre 8 si 12 repetari.
Faci cate 4 serii pentru grupele mai mari(piept, picioare, spate)iar pentru grupele mai mici(biceps, triceps) nu are rost sa faci mai mult decat 3 serii.
Bafta!

1 răspuns:
| Sup3rN0va a răspuns:

E bine asa 2-3, maxim 4 exercitii pentru o grupa. 3-4 serii a cate 8-10, maxim 14 repetarii.Si nu uita lucrezi grupa odata de doua ori maxim..pe saptamana nu de mai multe ori.