| mvcxzghjjhgfdsjhgf a întrebat:

Buna TPU daca sari in coarda slabesti? Cit timp trebuie sa sari?

7 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

In coarda? Ai lasa-ma...

| vocea a răspuns:

Daca sari coarda si mananci un hamburger si bei un suc cu siguranta nu slabesti.
Ca sa slabesti trebuie sa ai o alimentatie corcta si variata, cate putin din fiecare in special fructe si legume evident si carne dar preparata sanatos.
Dupa ce iti schimbi alimentatia, poti trece la exercitii fizice, sarit coarda, mers pe jos, alergat, mers cu bicicleta, flotari, genoflexiuni.
Trebuie sa ai vointa dar alimentatia conteaza 70%.

| Hades98 a răspuns:

Hahahah, sari pana scoti limba ca si cainii rolling on the floor

| Regedesubmunte a răspuns:

Probabil că da, dar mai bine alergi decât să sari coarda și un sfat ar mai fi ca înainte să faci asta să-ți faci o limonadă deoarece te ajută să slăbești!

| muziclive a răspuns:

Hei iubita! Eu te sfatuiesc sa faci si niste exercitii, in afara de saritul corzii! Sii sa bei apa cu lamaie, fara zahar.Te ajuta foarte mult.Iti spun din experienta!
Sper ca te am ajutat, pupici!

| muziclive a răspuns:

Hei iubita.Impreuna cu exercitii si sarit coarda, vei slabi ceva, dar trebuie sa ai si mese echilibrate+sa bei apa cu lamaie.E foarte buna, iti spun din experienta.
Sper ca te.am ajutat. pupici

| Serj69 a răspuns:

Salut!
Daca sari coarda, arzi un anumit numar de calorii(de obicei un nr. mic)
Da, poti sa slabesti, dar nu ca si cum ai face un sport, sau sa iesi la alergat.
Sari pana te simti putin obosit, nu mai mult!