Ai şi tu o întrebare ? Pune-o aici

2783893intrebari
Ultimele intrebari
Twitter
micşorează boxul
Categorii
micşorează boxul
Blogul tău poate ajuta
TRAFIC
30 Oct
SATI 291.357AFISARI
160.638VIZITE
145.067V. UNICI
26 Aprilie 2011
Barbiie intreaba:

Daca sari coarda, slabesti? :S

si daca da, in cat timp? si cat trebuie sa sar pe zi?

funda and vot!

Urmareste intrebarea Adauga la favorite
Ce nota dai intrebarii?
  • 8 răspunsuri RSS raspunsuri)
  • 26 Aprilie 2011 16:48
    Dash a răspuns:
    Trebuie sa faci mai multe serii de cate 50-100 de sarituri.
  • 26 Aprilie 2011 16:59
    mistakeofyourlife a răspuns:
    Te inalti mai mult. Da, poti sa si slabeti pentru ca saritul corzii inseamna efort, adica automat pierdere de calorii. happy dar depinde si de cat de mult sari coarda intr-o zi si de asemenea trebuie sa si mananci sanatos. Daca mergi la fastfood si apoi sari coarda nu va avea un efect foarte mare. Bafta!kiss
  • 26 Aprilie 2011 16:55
    mdany a răspuns:
    Nu prea slabesti, fff putin.Si iti trebuie saptamani sa dai jos o tara.De sarit peste 1000...Nu e prea recomandat pentru slabit mai de graba sportul in aer liber,fuga,ciclismul, innotul, etc.
  • 26 Aprilie 2011 16:53
    PixieJustMe a răspuns:
    Nu iti intareste musculatura ficioarelor si a mainilor dar daca vrei sa slabesti incepe cu alergatu trebuie sa iti controlezi respiratiasi sa incepi de la 10 min pe zi pana la 1 ora
    si daca vrei sa slabesti in zona abdomenului ar trebui sa faci abdomene
    Funda?love struck
  • 26 Aprilie 2011 16:52
    Edyward a răspuns:
    Sari de 200 de ori pe zi. vreo 10g la 200 ...deci daca sari de 1000 de ori slabezti 100g.bafta!
  • 20 Iunie 2012 08:53
    Elmma9 a răspuns:
    Buna!
    Sa stii ca eu, anul trecut am sarit coarda timp de vreo 2-3 saptamani si am slabit vreo 3-4 kg.Nu faceam efort foarte mare... vreo 100-300 de sarituri maxim pe zi.Ieseam afara cu coarda de dimineata si seara. Sper ca te-am ajutat.De inaltat nu stiu ce sa zic...e posibil dar eu am fost mereu asa. Oricum, multa bafta.Si trebuie sa combini o alimentatie sanatoasa cu sportul.Iti recomand dieta cu pepene rosu, sau orice alta dieta de detoxiefiere, deoarece rezultatele se vor dubla, crede-ma.Ca eu n-am tinut dieta atunci si am slabit.love struck
    LucianFlorescu a răspuns:
    Bineinteles ca slabesti. De la orice exercitiu fizic practicat cu regularitate pierzi din greutate.
    Poti incepe sa sari coarda odata sau de doua ori pe zi ( depinde cat timp liber ai la dispozitie ), cam 15 minute, adaugand de fiecare data cam 5 minute. In 3-4 saptamani o sa dea roade!
    De asemenea, nu trebuie sa mananci multe alimente grase.
    GirlWithBrownEyes a răspuns:
    Da,daca sari coarda slabesti si antrenezi muschii, trebuie multisor ca sa apara rezultate si daca sari 100 pe zi e de ajuns happy