| Marian2394 a întrebat:

Buna TPU, imi faceti si mie un program pentru sala (de ex; luni spate marti biceps abdomen..cardio etc.)pot sa merg de 5 ori pe saptamana si vreau sa fac cam tot corpul?

4 răspunsuri:
| sweetys a răspuns:

Mai bine îți iei un antrenor pentru o luna și ai de câștigat, și la programul de exerciții și la executarea lor în mod corect.

| Violleta2022 a răspuns:

La 14 anisori nu este recomandat sa faci sala si nici sa iei chimicale ca sa faci muschi.
fa un sport si mananca sanatos proteina din carne, ca sa cresti sis a te dezvolti, fiindca chimicalele si sala iniba hormonii de crestere si-i pacat sa facia sta atman acum cand abia incepi sa te dezvolti.
Muschii pe care-i visezi ii poti face mai tarziu, in viata, cand ajungi adult, acum fiind important sa cresti frumos si sanatos, ca esti abia intrat la pubertate.

| Mirel4412 a răspuns (pentru Violleta2022):

Nu mai da sfaturi aiurea la categoria asta, daca nu te pricepi nu scrie nimic, ureaza-i succes si atat!

| Adolf8 a răspuns:

Luni: Piept-biceps
Marți: Spate - Triceps
Miercuri: Umeri-trapez
Joi: Picioare-abdomen
Vineri : Cardio.

Dacă acest program îți convine este bun! În caz contrar poți schimba picioare cu piept. Este cine face picioare în prima zi din săptămână. Bafta!