| anonim_4396 a întrebat:

Spuneti-mi va rog de astazi m-am apucat de sala ( de forta ) am Inaltimea 1.80 m si cantaresc 60 kilograme spuneti-mi va rog daca mi se vor forma muschii si cum pot sa fac sa ma mai ingras putin pentru ca sunt foarte inalt si nu sunt gras., Si daca ma voi stria sau se vor intampla ceva cu muschii din cauza ca is prea slab. Astept si un raspuns daca are rost sa iau proteine pentru a creste masa musculara mai repede, de la proteine ma voi ingrasa? Multumesc TPU astept cele mai bune raspunsuri! Cine imi da cel mai bun raspuns si concret primeste Funda.

13 răspunsuri:
| Wehes a răspuns:

Pana sa vorbim de sala, mai citeste despre PRoteine ce sunt si ce rol au.
Ti le-am enumerat mai sus in reply-ul idiotului aluia.

| FlorinPx a răspuns (pentru Wehes):

Uite domnu' idiot ca afecteaza.

Sunt si proteine pentru a ajuta la cresterea rapida a muschilor de la pro nutrition (praf la cutie de 1-2 kg). happy

Asa, facand abstractie de raspunsul celui de mai sus iti spun ca DA dauneaza rinichilor si in special ficatului pentru ca ele nu sunt extrase din alimente, este proteina artificiala de la care te "umfli ca un portar de la club" iar dupa ce te lasi scad muschii considerabil!

| MassEffect a răspuns (pentru FlorinPx):

Tu esti un idiot si mai mare ca el, PROTEINA NU SE POATE CREEA IN LABORATIOR EA ESTE EXTRASA DIN MATERIA PRIMA (CARNE, LAPTE)ASA CA TOT ALIMENTE SUNT DOAR CA SUNT CONCENTRATE. Daca s-ar putea creea proteina in laborator sar rezolva problema foametei asa ca nu mai spune aberati.

| Wehes a răspuns (pentru FlorinPx):

Ba copile, PASTILELE tale tot PROTEINE sunt. Pastile = Suplimente.
Suplimente = Mancare Concetrata = 100 % Sanatos. NU afecteaza cu absolut nimic Ficatul si Nimic Altceva.
Te rugam frumos nu mai posta la SPORT ca esti pe langa TOTAL.

| Cosmin86 a răspuns (pentru FlorinPx):

Nu mai posta la sport, esti RETARDAT MINTAL, auzi "proteina artificiala" rolling on the floor

doamne ce idiot

| aLeXaNdru145 a răspuns:

Tu vezi sa ai 5-6 mese pe zi, care sa contina alimente ce contin proteine, carbohidrati.
daca vrei un supliment, ia un gainer:

http://www.megaproteine.ro/......ss-Gainer/

sau

http://www.megaproteine.ro/......ner-2-3kg/

| FlorinPx a răspuns:

Salut! Deci tu vrei sa iti formezi muschii pentru un astept fizic mai frumos, si vrei sa te ingrasi...Proteinele au si avantaje si dezavantaje, am sa iti enumar cate-va:
Avantaje:Energie, dezvoltarea muschilor intr-un timp cat mai scurt si ingrasare.
Dezavantaje:Stiu decat unul iti termina ficatul.
Si eu cred ca nu ai varsta potrivita pentru sala. Oasele tale inca se dezvolta..Acum faci cum vrei.
FUNDA?

| aLeXaNdru145 a răspuns (pentru FlorinPx):

Aberatii,proteine mananci in fiecare zi:peste, oua, carne, soia, etc.

| Wehes a răspuns (pentru FlorinPx):

Proteinele termina ficatul? Esti retardat?
Inseamna ca tu ai ficatul terminat de mult daca mananci proteine in fiecare zi.
Proteine : lapte, branza, oua, peste, carne, soia, unele legume.

| FlorinPx a răspuns (pentru Wehes):

Mai de graba tu esti idiotul..eu nu ma refer la lapte, branza..etc. eu ma refer la niste pastile nu la niste mancaruriwinking

| FlorinPx a răspuns (pentru aLeXaNdru145):

Nu ma refer la proteinele din mancare ci la Pastile..Nu ati auzit pana acum? oh go on

| aLeXaNdru145 a răspuns (pentru FlorinPx):

Te rog nu mai posta sa categoria sport, esti prost du-te de aici.

| Catalin4you15 a răspuns:

Mentionez am 15 ani. ma scuzati