| d0areu a întrebat:

Vreau sa pun ceva muschi pe mine. Oare daca imi iau doua gantere si ma pun serios pe treaba se vor vedea rezultate? Am inceput sa alerg cam o ora pe zi ca sa pun muschi si pe picioare.

6 răspunsuri:
| Florentina9210 a răspuns:

Cu doua gantere nu mai pui tu muschi! Baga sala+ mese copioase. Astea reprezinta muschii nu ca faci sport cu doua gantere amarate!

| Klandestin a răspuns:

Vrei da pui muschi pe tine?
Decat sa da-i banii pe gantere, mergi la magazin, iti cumperi muschi varsat, si pui pe tine. Bafta!

| DavidTheTrueMMAFighter a răspuns:

Depinde varsta ta

| DemBow a răspuns:

Dar la sala de ce nu te duci? Cu o pereche de gantere n-o sa faci mare lucru. Nu poti lucra cum trebuie toate grupele importante de muschi doar cu 2 gantere. Piept/spate/picioare nu poti sa faci cu 2 gantere. Poti doar sa faci flexii pentru biceps, extensii pentru triceps, si ridicari frontale/laterale/in sus pentru umeri. Dupa cateva luni o sa vezi ca se umfla si se tonifiaza putin muschii. dar nu e cine stie ce. Plus ca pe masura ce te antrenezi iti va creste si forta si vei avea nevoie de gantere mai grele, asa ca nu o sa faci mai nimic cu o singura pereche.

| PurpleKusH a răspuns:

Fa-ti un abonament la sala fatii un program de grupe musculare intr-o zi faci de exemplu piept si triceps alta zi spate si biceps abdomene in alta zi picioare umeri etc. tinete de sala daca vrei iti poti cumpara si proteine sau vitamine ( astea sunt ca si cum ai manca vreo 4 mese pe zi doar ca sub forma de lichid ai nevoie de multe minerale si proteine ca sa se formeze muschii uniform si corect)

| JohnnyBi a răspuns (pentru PurpleKusH):

Deci, daca nu iei suplimente nu se pun muschii uniform si corect? aualeu. deci daca nu bag proteine se pune bicepsul la gat si pieptul la glutei sau cum? si fac o mana mai mica si alta mai mare? ma, ale naibii suplimente. 4 mese pe zi? nu de alta, pe ORICE supliment scrie "nu inlocuieste un regim alimentar variat". adica exact invers de cum zici tu. vai rolling on the floor ce trist esti