| anonim_4396 a întrebat:

Buna tuturor,am inceput la sala, cum fac sa-mi creasca masa musculara da fara a lua acele prafuri?

13 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Crește cu maxim 500 de grame consumul de carne pe zi, ai nevoie de proteine.
Trebuie să ai forță în mușchi, nu volum gol.
Pa, pa.

| dracu14 a răspuns:

Pai si cu suplimente, mese bogate in proteine, 3 antrenamente pe saptamana progresele sunt lente, fara vor fi si mai lente

| Boy91 a răspuns (pentru dracu14):

Pai am luat suplimente da mor durut burta de la ele, merg de 6 ori pe saptamana la sala

| dracu14 a răspuns (pentru Boy91):

Nu ai un program bun, trebuie sa te duci de maxim 3 ori pe saptamana, fara zile de pauza=progrese si mai lente

| Cosmin86 a răspuns (pentru Boy91):

Ce ai luat de te doare burta?

| Boy91 a răspuns (pentru Cosmin86):

Creatina si GFX-8

| Cosmin86 a răspuns (pentru Boy91):

Adica porcarii ieftine romanesti.

Cumpara-ti suplimente adevarate : www.megaproteine.ro si o sa vezi diferenta.

P.S. : nu mai lua creatina la 30 de lei, in general nu lua produse sub 100 de lei :)

| Cosmin86 a răspuns (pentru Boy91):

Stai ca acum vad. tu mergi de 6 ori pe sapt la sala si vrei sa progresezi? rolling on the floor

Nu ai auzit de supra-antrenament? In sportul asta mai des NU inseamna mai bine, inseamna chiar mai prost.

Cate mese ai pe zi?

| Boy91 a răspuns (pentru Cosmin86):

Doua :d

| Cosmin86 a răspuns (pentru Boy91):

Cu 2 mese pe zi nu pui muschi si cu cele mai tari suplimente.

Primul si primul lucru trebuie sa maresti numarul de mese la 4-5. Abia apoi te poti gandi sa iei suplimente.

Stii cum se spune "ai 3 mese pe zi si vrei muschi? amuzant", tu cu 2 mese ce sa mai zici.

Alimenteaza-te corect.

| Boy91 a răspuns (pentru Cosmin86):

Un pic in brate mai vreau sa cresc, am un pic si de burta si vreau so dau jos

| Cosmin86 a răspuns (pentru Boy91):

Nu poti sa slabesti si sa pui muschi in acelasi timp. Ce obiectiv e mai important, slabirea sau masa musculara?

| Boy91 a răspuns (pentru Cosmin86):

Sincer acum, as vrea mai mult sa ma definesc sa am un abdomen plat un pic de piept spate si brate, in biceps am 30cm laughing am 1, 85 si 79 de kg