| saddyes a întrebat:

Vreau sa ma apuc serios de skateboarding.Sunt incepatoare. Ce fel de placa imi recomandati? Longboard, skateboard, cruiser etc.
Multumesc anticipat. Eu ma gandeam sa-mi iau un longboard, dar am mai auzit ca e pentru cei mai avansati.

Răspuns Câştigător
| me4u a răspuns:

Buna, ar trebui sa iti alegi viitoarea placa in functie de ce vrei sa faci cu ea. Skateboard-ul este o placa pe care in general o folosesti pentru trick-uri in skatepark si mai putin pentru plimbare pentru ca are rotile mai mici si destul de dure. Un cruiser ar fi o alegere buna la inceput pentru ca este mai scurt si mai manevrabil, dar cu siguranta poti sa incepi si direct cu un longboard pentru ca te vei obisnui repede cu el. Gasesti o multime de modele la magazinul Skates.ro si ar merita sa le ceri si lor un sfat;) www.skates.ro/skate

2 răspunsuri:
| ShutFickOn a răspuns:

Ia-ti un Cruiser sau Pennyboard, recomand prima data pennyboard big grin

| ChocoHeart a răspuns:

Nu iti recomand RCO!
Poti incerca sa iti iei bucati de skateboard si sa le asamblezi. Asa iti faci propria placa asa cum iti place si cum ti se potriveste.