| andreipro54 a întrebat:

Buna ziua. As dori daca se poate sa imi raspunda cineva priceput sau un nutritionist, am o problema, am 17 ani 1.83, si cam 93 kg, am avut 118, am slabit prin facut foamea si banda de alergat, insa inca mai am grasime in zona soldurilor, si inca sunt plinut, si parca nu mai pot slabi, si nu stiu ce e de facut, oare sa continui prin banda de alergat + regim, sa ajung pe la un 80 kilograme iar apoi sa trec pe forța? Am incercat, slabisem cam in 3 saptamani pe cantar cam 4 kilograme, avusesem 95 si ajunsesem la 91, insa nu prea se observau diferente. Ma poate ajuta cineva cu ceva sfaturi? As vrea tare mult sa scap de grasimea de pe solduri ca aia e cea mai enervanta, insa nu stiu cum

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

1. Bea cate un pahar de apa (plata) imediat inaintea FIECARUI fel de mancare!
Astfel vei avea senzatia de saturare mai repede, deci vei manca mai putin.

2. Fa miscare multa, zilnic!
Alergare minim 3Km in fiecare zi, faci minim 50 aplecari si ridicari.
!

Cu "schema" de mai sus (1+2) poti manca orice si totusi vei slabi 2-3 kg lunar.

| Alexandru1111199 a răspuns:

Treci de acum pe forta, profita de faptul ca esti gras si acum arde caloriile si in acelasi timp pune si masa musculara.Altii care saracii de ei sunt ca aschiile se chinuie sa faca bulk ca sa aiba din ce da jos, tu ai din ce da jos.Acum e momentu sa faci exercitii intense, gen burpees si altele.

| andreipro54 explică (pentru Alexandru1111199):

Pai problema e ca am inteles ca daca fac forta si tin regim, nu se vor vedea rezultatele deoarece nu mananc destule proteine.