| NoName15 a întrebat:

M-am hotarat acum cateva zile sa ma apuc sa-mi caut niste gantere si am observat ca in mare sunt 2 tipuri(cauciucate si cromate).As dori sa stiu cam care ar fi diferenta dintre ele.Sunt mai rezistente cele cromate sau cum? Pentru ca am vazut ca de obicei costa mai mult. Daca da mai exista si alte diferente? Multumesc anticipat.

7 răspunsuri:
| klau95 a răspuns:

Gantare cromate sunt si de cauciuc side fier.sunt si din alea simple care nu au discuri.Dar nu conteaza de cauciuc, fier sa fie cu discurii sa potis schimbi greutatea.

| NoName15 explică (pentru klau95):

Cat am cautat in ultimele zile am gasit scris "gantere cauciucate" sau "gantere cromate". Reglabile erau si unele si celelalte(si reglabile sigur imi iau) dar nu prea stiam ce creeaza diferenta de pret intre unele cromate si unele cauciucate(de vreo 20-30 ron) big grin.Ma gandeam ca poate cele cromate sunt mai rezistente in timp sau ceva.

| Cosmin86 a răspuns (pentru NoName15):

Vezi sa fie reglabile, ca o sa maresti greutatea treptat

| NoName15 explică (pentru Cosmin86):

Pai da reglabile o sa fie(cred ca de 15 kg fiecare, si daca e mai cumpar alte discuri dupa daca o sa am nevoie) dar nu stiu daca sa aleg d-alea cauciucate sau d-alea cromate big grin.Nu ar fi mare diferenta de pret dar as vrea sa stiu cam care e diferenta

| klau95 a răspuns:

Scuza-mi vocabularulaughing

| SpaNu88 a răspuns:

Pentru acasa ia'ti cauciucate sa nu zgarii parchetul. bafta

| NoName15 explică (pentru SpaNu88):

Alta diferenta intre cele cauciucate si cele cromate ar mai fii? adica asta cu zgariatul nu prea ma deranjeaza..as gasi unde sa le pun fara sa zgarii ceva happy..multumesc anticipat