| anonim_4396 a întrebat:

Bună ziua TPU. Ştiţi vreun club de JUJITSU în Iaşi la care să fie şi copii de 14 ani, nu numai adulţi?
Mulţumesc, dau fundiţă happy.

Răspuns Câştigător
| OmletteDuFromage a răspuns:

Nu sunt din Iasi, sunt din Pascani, dar din cate stiu nu sunt cluburi de Jujitsu in Iasi. Dar daca vrei sa inveti o arta martiala, iti propun sa incerci Qwan Ki Do-ul, pe care il practic si eu. Sunt 2 cluburi de Qwan Ki Do in Iasi, daca nu ma insel chiar 3, deci ai de unde alege. Spor.winking

| eSy a răspuns (pentru OmletteDuFromage):

O să mă gândesc la asta. Să vă mai întreb ceva, aţi recomanda unui copil de 14 ani să facă tae kwon do?

| OmletteDuFromage a răspuns (pentru eSy):

Taekwondo-ul tine mai mult de martial. Qwan ki do-ul alterneaza foarte bine arta cu martialul. E aproape 50% arta, 50% martial. De aici vine si numele de arte martiale...eu zic sa faci cum vrei. E mai bine sa te duci la antrenamentele ambelor arte, si iti vei face singur o parere. Si inca ceva: pe TPU. toti suntem prieteni, deci oricat te-as respecta eu pe tine, sau tu pe mine, ne vorbim la "per tu". P.S.: si eu tot 14 ani am. Bafta.

4 răspunsuri:
| Dorifto a răspuns:

Raspunsul tau aici...

| Dorifto a răspuns (pentru Dorifto):

Daca te m-ai intereseaza club de Ju-Jitsu da add la ID: serbanvladutz_98@yahoo.com si iti zic eu clubul la care merg si eu... Locatia, etc. PS:40 lei/luna