| daniel176 a întrebat:

Cand faci sala si de ex azi lucrezi biceps+spate faci 4 seturi a cate 10 dar trebuie mai multe exercitii pentru o grupa de muschi sau doar un exercitiu repetatat de 4 ori a cate 10?

Răspuns Câştigător
| immortalfaith a răspuns:

!
1st. Faci grupa mare + grupa mica (deci ar suna "spate+ biceps", desi este gresit sa faci biceps dupa spate pentru ca atunci cand lucrezi spate folosesti si bicepsul.)
Poti face space + triceps
Trebuie sa faci vreo 3-4 exercitii pe grupa musculara (de ex : incepi cu tractiuni la helcometru (4 serii a cate 8-12 repetari) apoi schimbi priza la tractiuni (din pronatie in supinatie si faci 4x8-12) apoi treci la ramat cu gantera (4x6-12) si ramat la cablu (4x8-15)
Intre serii 1 minut pauza, intre exercitii 1:30-2:00 minute
Treci la triceps : skullcrushers + impins cu priza apropiata cu bara Z (superserii 4x12 + 5-10 repetari) apoi pulldowns cu franghia sau bara aia care arata ca un triunghi dragut (4x8-15) apoi schimbi priza (cu palmele in sus) si 4x8-12)
Asa suna o zi de antrenament pentru tine

| daniel176 explică (pentru immortalfaith):

Mersi mult deci 3, 4 exercitii big grin nu unul

1 răspuns: