| SorinelF86 a întrebat:

Cand si cum sa iau proteniele (whey protein de la body fortress) merg la sala de cel putin 3 ori pe saptamana, sper dupa pasti sa merg 5 zile pe saptamana, fac in jur de 45 de minute sala si in zilele cand imi permit as face si cate o sesiune de HIIT cardio acasa aprox 30 de minute. Sa le iau zilnic dupa sala?

3 răspunsuri:
| xtreme1 a răspuns:

Cate kg si ce inaltime ai? 3 zile pe saptamana sunt indicate, dar depinde de cum te recuperezi tu. Banuiesc ca vrei sa cresti in masa musculara, oke, deci. Parerea mea : 1 cupa dimineata pe stomacul gol la trezire.
1 cupa dupa antrenament. ( In zilele de antrenament )
In zilele de pauza : 1 cupa dimineata la trezire si 1 cupa intre mese. Dar tine cont si ce mancare mananci, sa fie cat mai multe proteine, ex: Daca ai 82 de kg, trebuie sa mananci cam 90 de proteine sa cresti in masa. Funda?

| SorinelF86 explică (pentru xtreme1):

174 cm, 74-75 kg. dar daca fac antrnamentul si iau o cupa, cardio cand il fac? dupa ceva timp de la cupa sau stau mai iau o masa apoi fac cardio?

| xtreme1 a răspuns (pentru SorinelF86):

O inaltime echilibrata cu greutatea, dupa ce-ai luat cupa de proteine, stai 30/45 de minute si poti face cardio, sa asimileze corpul proteina. Spor la sala!