| adela2012 a întrebat:

Care a incercat anumite exercitii pentru un fund mai bombat?
Au dat rezultate?
Daca da, in cat timp? big grin

2 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Fund nu e grupa musculara. se numesc glutei. orice exercitiu ce misca acest muschi il va face mai frumos (nu neaparat fibrat). adica alergat (sau in principiu aceeasi miscare ca alergatul precum bicicleta eliptica), genoflexiuni (impingi fundul in spate pentru a tine coloana dreapta), indreptari (strangi din glutei pentru a indrepta coloana), aparatele pentru abductori si adductori, biceps femural...in principiu astea

| AntrenorFitness a răspuns:

Genuflexiuni, fandari, presa, extensia piciorului inapoi etc.
http://www.megaproteine.ro/antrenamente-si-nutritie.html