| Shrek32154 a întrebat:

Care batoane proteice sunt mai bune pentru masa? cele de la redis sau cele de la q-form?
1. >redis---http://www.leacul.ro/......910452.jpg

>2.q-form---http://www.rommac.ro/......40x260.jpg

>redis-- 60g contine 16 g proteine si 14 lipide
>q-form--60g contine 10 proteine si 1, 7 lipide :) mai bun la gust este redis dar mi se pare mai eficient q-form. Stiu ca ambele sunt de calitate proasta. dar nu gasesc batoane foarte bune in orasul meu. Dar vreau sa imi spuneti o parere care este mai folositor;) parerea mea este ca q-form este mai bun deoarece nu contine lipide. si nu pui grasime. cu toate ca contine cu 6g mai putine proteine. Help :)

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Nu raspund pentru funda, doar copiii mici pampalai sau gay raspund pentru funda sau ii intereseaza asa ceva.

revenind, eu am zis PROTEINA DIN ZER, nu zer.

Zerul are 3 % proteina si 97 % lactoza si altele... e bine sa separi proteina, asta fac aia la suplimente : separa proteina de restul continutului.

Daca nu vrei suplimente ( gen batoane, prafuri, etc. ), atunci mananca macar o friptura ( care are 20-22 % proteina ).

5 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Cum sa nu contina lipide q-form?

si ambele au proteina din soia, cea mai PROASTA sursa de proteina.

Ia un baton cu proteina din zer.

| Shrek32154 explică (pentru Cosmin86):

Pai ce nu e ok la ele?thinking scrie pe cel de la red ca, contine si proteine din zer happy

| Cosmin86 a răspuns (pentru Shrek32154):

Protein-r nu contine deloc proteina din zer. De la redis doar "whey bar" contine proteina din zer.

| Shrek32154 explică (pentru Cosmin86):

Si inca un lucru, si iti dau fundawinking am un prieten care se ocupa cu animalele etc. si face sala... si imi aduce mereu o sticla din zer. zer 100% in sticla de 2, 5L este bun?

| RAY a răspuns (pentru Shrek32154):

Da zerul e cel mai bun din lume

| Cosmin86 a răspuns (pentru Shrek32154):

Nu raspund pentru funda, doar copiii mici pampalai sau gay raspund pentru funda sau ii intereseaza asa ceva.

revenind, eu am zis PROTEINA DIN ZER, nu zer.

Zerul are 3 % proteina si 97 % lactoza si altele... e bine sa separi proteina, asta fac aia la suplimente : separa proteina de restul continutului.

Daca nu vrei suplimente ( gen batoane, prafuri, etc. ), atunci mananca macar o friptura ( care are 20-22 % proteina ).