| RudeBoy_Denis_1911 a întrebat:

Care este cel mai bun gainer pentru masa musculara?
PS: vreau sa cresc in masa musculara cat si in greutate dar vreau sa imi definesc si abdomenu sa se vada foarte bine, e bine daca iau gainer si fac si cardio? ce gainer recomandati pentru cea ce vreau eu?

Răspuns Câştigător
| SerbanSnake a răspuns:

As recomanda Mass gainer sau mass tech le poti gasi pe megaproteine.ro,cat despre definire nu le poti face pe toate in acelasi timp mai intai iei in masa, greutate apoi te poti gandi la definire, bafta!

1 răspuns:
| crystygye a răspuns:

Nu poti folosi un mass gainer ce contine 1500calori pe portie, ca sa iti definesti abdomenul.
Creste in masa musculara, la toate grupele egal, ca sa nu arati ca un cimpanzeu handicapat cu piept abdomen si restul corpului lasat de dumnezeu, iar apoi definestete cu dieta.
Ce vrei sa definesti daca nu ai nimic? Vrei masa si definire in acelasi timp?
I-a o pauza si fa o plimbare sa iti revii.Tu nu stii sa iti calculezi un necesar zilnic corect, dar sa faci masa + definire in acelasi timp.

In viata limiteaza-te la ce poti tu si impune-ti planuri care le poti atinge.