| Cozmin97 a întrebat:

Care imi zice si mie niste proteine pentru masa musculara, nu vreau sa devin "monstru", un produs care sa se vada ca il folosesc. Am 183 cm, 71kg, 17 ani, buget 150 lei. (eu am pus ochii pe xtreme power, care se zice ca in 3 sapt pui masa musculara destul de multa in fine, daca doriti sa imi ziceti ce e de capu produsului xtreme? nu ezitatiwinking ) Somn nu se pune problema, dorm cate 4 5 ore pe zi, la alimentatie trebuie sa mai lucrezwinking Va rog seriozitate, sa raspunda numai cei ce au facut sala si au folosit proteine.

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Da, whey gold e bun. Ia 1 cutie pe luna + 1 cutie de creatina. Creatina iei dimineata sau inainte de antrenament si whey imediat dupa.

In rest, 4-5 mese pe zi, proteina la fiecare masa ( sper ca stii si in vis ce alimente contin proteina, e VITAL sa stii asta ).

Si intr-un an o sa se vada diferente mari.

Fa-ti si un jurnal de alimentatie.

5 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Trebuie sa dormi 7-8, nu 4-5...

xtreme power = oxid nitric, nu proteine.

Daca vrei oxid nitric recomand no-explode de la BSN, e mult mai bun.

Dar totusi, alimentatia conteaza 90 % si suplimentele 10 %, de ce te concentrezi asa mult pe ceva ce conteaza doar 10 %?

| JohnnyBi a răspuns (pentru Cosmin86):

A vazut in reclame ca**t maro si el vrea sa guste. tipic tuturor credulilor care cred ca muschii se fac peste noapte. nici macar cu ciclu de naposim si decanofort nu cresti in 3 saptamani ca aia in pozele alea. si ceva mai greu decat ciclul ala nu exista.

| Cozmin97 explică (pentru Cosmin86):

Nu mai conteaza extremu, zi-mi niste proteine care sa se vada ca au meritat impreuna cu exercitiile fizice.

| Cozmin97 explică (pentru Cosmin86):

Whey gold standard e bun? eu sunt in faza de incepator, eu cred ca ii bun ala, si cu niste tablete creatine forte-r, e destul de bine pentru incepator, am mai luat creatina de aia si chiar da energie si putere la exercitii. E bunicica combinatia?

| Cosmin86 a răspuns (pentru Cozmin97):

Da, whey gold e bun. Ia 1 cutie pe luna + 1 cutie de creatina. Creatina iei dimineata sau inainte de antrenament si whey imediat dupa.

In rest, 4-5 mese pe zi, proteina la fiecare masa ( sper ca stii si in vis ce alimente contin proteina, e VITAL sa stii asta ).

Si intr-un an o sa se vada diferente mari.

Fa-ti si un jurnal de alimentatie.

| NDC12 a răspuns:

Tu stii daca ai nevoie de 100% whey ( care da, e un concentrat proteic bun ) sau de creatina sau alt supliment. Oricum nu o sa vezi rezultate dupa o cutie, doua.