| ursuuu a întrebat:

Cat de mult ajuta inotul la slabit?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ajuta foarte mult, dar trebuie practicat cu regularitate si combinat cu o alimentatie corespunzatoare, pentru rezultate foarte bune.Mai precis, sunt necesare minimum 4 ore pe saptamana si nu toate odata(sa mergi minimum 4 zile pe saptamana). Succes.

6 răspunsuri:
| hummer24 a răspuns:

Ajuta mult mai ales daca inoti 2 ore pe zi

| CrazyTeenager a răspuns:

Inotul e un exercitiu complex ce foloseste toate grupele musculare, astfel in combinatie cu un program alimentar si odihna, va avea rezultate in vederea influentarii greutatii corporale.

| BodyFleci a răspuns:

Daca faci doar innot nu este foarte eficient... Slabesti aproximativ 800 calorii in 3-4 ore. Cam asa slabesti si la alergat. Bafta!

| Denisseq a răspuns:

http://www.dieta-slabire.com/......u-placere/ sper ca ti-am fost de folos

| Lupan7 a răspuns:

Notul este unul dintre cele mai bune sporturi pentru slabit. Tot corpul va fi implicat in miscarile de inot, asa ca tot organismul, toate grupele musculare vor fi antrenate.

| MadrYx a răspuns:

Foarte mult.
Innotul stimuleaza toti muschii corpului,automat, si cei ai toracelui, deci si la slabit ajuta foarte mult.