| anonim_4396 a întrebat:

Cata paine este recomandata sa mananc pentru masa musculara.
Sa nu fie integrala.

6 răspunsuri:
| Nickname1890 a răspuns:

Evita complet painea normala, nu este buna. mananca paine integrala daca vrei.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pana te saturi. Cu doar doua felii vrei sa faci muschi?

| Cosmin86 a răspuns (pentru anonim_4396):

Painea nu te ajuta deloc la pus muschi.

| steffyboy a răspuns:

Pai tu vrei sa mananci numai paine toata ziua?
Ca sa cresti in masa musculara ai nevoie de 2g-2, 5g pe kg si aproape dublu carbohidrati si restul grasimi.
De exemplu la 80kg trebuie sa mananci
160g-200g proteine.
Trebuie mai exact sa mananci in felul urmator.
Proteine 30%
Carbohidrati 50%
Grasimi 20%

| ravendem a răspuns:

Paine nu este recomandata este cu indice glicemic enorm de mare ni mai noua nu mai ii facut ca painea clasica de la bunica cu faina si maia! ci mai exact concentrat ultra rafinat din soia... + conservanti amelioratori etc! deci nu te ajuta cu nimic si ii si incredibil de greu pentru intestin sa o difere poti face infectii!

| HomerSimpson a răspuns:

Vreau sa stiu doar cate felii sunt recomandate.