| Siksaksok a întrebat:

Cate flotari pe zi trebuie sa fac ca sa creasca forta si masa musculara?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Orice sport isi dezvolta muschii asta sa stii, chiar si mersul pe jos, fa orice sport eu m-am apucat de focus 25 a lui shaun t,alearga,mergi pe jos,fa flotari, flotarile le fac orice soldat, flotarile reprezinta barbatia, flotarile sunt singurele execriti singurele care pun toti muschii corpului in miscare, nu ai nevoie ca sa aratati ca sterodizi aia ca apoi sa te trezesti cu boli de inima
fa cate poti tu important este sa faci orice el de sport

| TheRomanianWolf a răspuns (pentru RAY):

Flotari = piept ( 70 % ) si 30 % triceps si deltoid anterior

Cum sa puna toti muschii corpului in miscare?

Tu chiar esti COMPLET PARALEL cu sportul?

Flotarile sunt miscari de impins, mai exista miscari de tras, care lucreaza grupele antagonice celor lucrate de flotari ( spate, biceps, deltoid posterior ).

Mai sunt miscari de flexie, de extensie, de rotatie. FIecare lucreaza grupe diferite.

Doamne, toti muschii cu flotari, te rog eu, NU MAI POSTA LA SPORT, nu ai nicio treaba cu asta

14 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In jur de 15 pentru inceput thinking

| Siksaksok explică (pentru anonim_4396):

Pot sa fac 50 de flotari din prima
am 16 ani

| Cosmin86 a răspuns (pentru Siksaksok):

Prea multe, fa maxim 8 cu greutate in plus pe tine

| Voidwithin a răspuns:

Nu faci nimic cu flotari doar la sala de forta.

Răspuns utilizator avertizat
| Arkhasas a răspuns:

Flotările nu cresc masa musculară, nici forţa. Creşte anduranţa, capacitatea de a exercita o forţă mediocră pe un timp mai îndelungat.

| Siksaksok explică (pentru Arkhasas):

Si fara sala cum pot creste masa musculara? (acasa) tractiunile sunt bune?

| Arkhasas a răspuns (pentru Siksaksok):

Acasă dacă n-ai aparatură nu faci prea multe.
Cu exerciţii făcute cu propria greutate nu măreşti masa musculară prea mult.

| patriiiii89 a răspuns:

Cel mai repede si cel mai simplu iti cresti masa musculara prin inot! Bafta :*

| MrMuscolo a răspuns:

Depinde cati ani ai daca nu ai unde la sala incearca sa mananci corect lapte, carne, branza, oua depinde si de greutatea, si da poti agata o bara undeva si sa faci seri de tractiuni(depinde si de varsta ta)

| labontdumitru a răspuns:

Te poti apuca de un sport. Dar intr-o echipa. Cu un antrenor bun. Acesta te va ajuta.

| sNk1SnaKe a răspuns:

Ma in primul rand flotarile iti dezvolta pieptul daca vrei sa iti maresti masa musculara sunt bune tractiunile, alergatul, genoflexiunile si abdomenele