| SlimShady19 a întrebat:

Ce ar trebui sa mananc daca fac 10 flotari a cate 5 serii; 25 abdomene normale a cate 5 serii si 25 de abdomene cu mainile pe piept a cate 4 serii + gantere? Vreau raspunsuri serioase. Multumesc

Răspuns Câştigător
| MARIUS122 a răspuns:

Lovesteps, cea mai mare prostie,, carne mai putina"daca vreo sa construieste masa masculara e normal sa mananci cam 2 g pe kilocorp(daca ai 70 kg consumi 140 proteine zilnic), sucuri concentrate si dulciuri echilibrate adauga grasime peste burta, si logic nu se vor vedea patratele, cat ceva despre mancarea evita paine alba, sucuri concentrate, dulciuri, si toate nebuniile.Ca sa iti creasca masa masculara trebuie carbohidrati lenti(orez,fulgi de ovaz, macaroane etc), bagi doar cateva fructe pe zi, proteine(oua, branza, carne etc.) cam atat bafta. dar iti zic mai bine sa nu te astepti de la mari rezultate doar de la flotari, abdomene normale si gantere cel mai bine du-te la sala fa-ti un regim alimentar si un program.Bafta

| LoveSteps a răspuns (pentru MARIUS122):

Ma gandeam la altceva cand am scris laughing o s-o editez daca mai pot.

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| LoveSteps a răspuns:

Daca faci si mult sport, recomand sa bei mult H2O si de asemenea sa mananci echilibrat. Uite cam asa:
-Multe fructe si legume
-Carne mai putina
-Sucuri concentrate si dulciuri echilibrate.Adica sa nu mananci mai multe dulciuri decat fructe (ca mine).

| Cosmin86 a răspuns (pentru LoveSteps):

Carne mai putina? vrei sa spui mai MULTA, carnea are proteine si creatina, foarte importante pentru masa musculara. La fel si branza, oua, lapte.
Ai nevoie de proteine, NU de multe fructe si legume.

| LoveSteps a răspuns (pentru Cosmin86):

Ma gandeam la altceva cand am scris.