| NowForYou000 a întrebat:

Ce as putea face ca de la 1.55 sa ajung la 1.65? As vrea cat mai repede.

Răspuns Câştigător
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Sport! Inot, baschet, volei. Alimentatie sanatoasa, cu multe fructe si legume si lactate, pentru cresterea oaselor. Fara tigari si fast / junk food si sucuri acidulate. Poti consulta si un medic sportiv.

10 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Sport, dar asta in minim 1 an.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Nu poti schimba genele.
Cel mult poti practica un sport sa nu te inalti stramb.

| Kerre a răspuns:

Nu exista "cat mai repede". Totul detine de genetica, de exemplu daca parintii tai au fost de inaltime mare este o sansa ridicata ca si tu sa fii de statura mare si tot asta se aplica si daca parintii au inaltime mica. Insa exista si exeptii vazand parinti de statura mare si copilul sa fie mic. Nu te mai uita dupa diversele comentarii "Ca sa te inalti trebuie sa stai atarnat de bara" sau "Trebuie sa practici sporturi cum ar fi baschet sau inot". Sfatul meu e sa ai rabdare pana ce vei creste.
P:S Baietii pot creste pana la aproximativ 20-21 ani iar fetele pana la aproximativ 16-17 ani.

| deadhoe a răspuns:

Kickbox

| Anabela777 a răspuns:

Daca ești fata poti purta tocuri. In rest n-ai ce face, decat daca esti in perioada pubertatii si sa astepti sa cresti de la sine. Nu poti pocni din degete si sa cresti peste noapte 10 centimetri. Daca parintii tai nu sunt nici ei prea inalti atunci nici tu nu vei fi. Intr-un an un adolescent poate creste maxim 2, 5 centimetri. Iar cu cat inaintezi in varsta cresti din ce in ce mai putin pe an pana ajungi la varsta in care nu mai cresti deloc.

| 2k18Tpu a răspuns:

Baschet.

| NuSpargConturi82 a răspuns:

Te legi de maini si de picioare la un instrument de ala din evul mediu, si un prieten da la manivela

| Popa_Razvan_1995 a răspuns:

Sport.

| Kerre a răspuns (pentru Popa_Razvan_1995):

Nu imi aduc aminte ca sportul sa te ajute sa cresti in inaltime.

| aXy99 a răspuns (pentru Popa_Razvan_1995):

Explica-mi si mie ce se intampla in corpul tau (la nivel micro) de cresti in inaltime atunci cand faci sport?