| WolfgangKreutzfeldt a întrebat:

Ce exerciții ar trebui să fac ca să pot face tracțiuni mai ușor? Sau să continui să fac tracțiuni până fac din ce in ce mai multe? Țin să precizez ca fac flotări ( 2 serii a cate 20 fiecare serie ) si si abdomene ( 60 pe seară), sunt destule sau să fac mai multe flotari si abdomene pe seară?

Răspuns Câştigător
| DovleacTurbat a răspuns:

Lucreaza partea negativa a mișcării. Pune un prieten sau daca poti singur sa te ridici cu pieptul pana la bara, iar de acolo cand iti dai drumul jos încerci sa controlezi acea coborare nu-ti dai drumul ca balega, controlezi miscarea. Nu face zilnic aceleasi exercitii pentru ca muschii au nevoie de odihna pentru a se recupera si dezvolta.

4 răspunsuri:
| florinflorescu a răspuns:

Poti sa incerci sa maresti numarul, de exemplu cate una in plus la 3-5 zile, dupa cum poti. tractounile solicita mainile mai mult, deci bazeaza-te pe flotari. succes.

| DorinStancu a răspuns:

Pai, mareste miza de la seara la seara (de exemplu : astazi faci 20 de flotari, maine faci 23 si tot asa.
Sigur vei putea face mai multe tractiuni (stiu din propria experienta )

| WolfgangKreutzfeldt explică (pentru DorinStancu):

Si flotările cum este mai indicat sa le fac? Cu mâinile apropiate sau mai depărtate?

| DorinStancu a răspuns (pentru WolfgangKreutzfeldt):

Incearca sa apropii mainile pana in dreptul umerilor. Dar tot asa, din ce in ce mai apropiate ca din prima o sa ti-se para greu.