| florin96ak47 a întrebat:

Ce exercitii pot face acasa pentru biceps daca nu am nici un fel de echipament?

8 răspunsuri:
| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Tractiuni cu priza ingusta. Sper ca stii ca bicepsul e grupa relativ mica, iar ca sa ai un brat estetic sunt mai inportante, umerii si si tricepsul

| florynmondialul a răspuns:

Tractiuni cu priza normala sau priza ingusta! sau dintr-un ghiozdan poti improviza o gantera!

| SUMO a răspuns:

Bicepsul este o grupa mica daca vrei sa ai brate mari si forta trebuie sa faci triceps iar pentru triceps cel mai bun exercitiu ar fi flotarile la paralele care poti sa le faci chiar zilnic combinate cu tractiuni cu priza normala.

| Cosmin86 a răspuns (pentru SUMO):

De ce poti sa le faci chiar zilnic? happy

muschii se dezvolta in zilele de pauza. 1 data pe saptamana e suficient la o grupa.

| SUMO a răspuns (pentru Cosmin86):

Pai daca faci doar tractiuni si flotari la paralele is prea putine exercitii pentru brate de aia poti face zilnic daca mergi la o sala si faci 5 exercitii 4 serii fiecare at da faci pauza da doar tractiuni si flotarii nu trebuie sai lasi chiar asa mult sa se odihneasca.

| Cosmin86 a răspuns (pentru SUMO):

Daca faci 5 exercitii pentru o grupa mica gen biceps atunci habar nu ai sa te antrenezi happy

bicepsul-tricepsul se antreneaza cu 1-2 exercitii, 4 serii, o data pe saptamana.

" is prea putine exercitii pentru brate" cine te-a invatat prostia asta?

fa cu greutati care sa nu-ti permita peste 6-7 repetari si o sa vezi rezultate.

| EduardEdy14 a răspuns:

Te-ai putea duce afara la o bara si ai incerca azi 3 tractiuni, maine 4 si tot asa dar sunt bune si flotarile doar ca flotarole fac mai mult piept si triceps. Sper ca te-am ajutat! Succes.

| Cosmin86 a răspuns (pentru EduardEdy14):

Altu cu "azi si maine"

daca azi lucrezi muschi, maine si poimaine II LASI SA CREASCA, adica NU FACI NIMIC CU EI.

daca ii lucrezi in fiecare zi, ei CAND NAIBA mai cresc