| Iulian3038 a întrebat:

Ce exercitii sa fac la sala cat si acasa pentru formarea abdomenului si a pieptului?

5 răspunsuri:
| Drew_Pagu_2000 a răspuns:

E simplu, pentru piept flotari cu bratele departate, iar pentru abdomen:abdomene, genoflexiuni si alergat

| Dd4aNn a răspuns (pentru Drew_Pagu_2000):

Pentru piept poti face flotari... Dar sunt mai mult tipuri.Fiecare tip pentru o grupa. Si la abdomen e la fel. Nu ai ce sa faci doar cu abdomene. Sunt o multime de exercitii

| Cosmin86 a răspuns (pentru Dd4aNn):

Sunt exercitii prea banale, mereu lucrezi cu aceeasi greutate, indiferent cate 1000000 de flotari faci, tot o sa te plafonezi rapid.

Pentru masa musculara trebuie marita periodic greutatea folosita, NU numarul de repetari.

p.s. : genoflexiuni pentru abdomen? apuca-te de sah laughing

| ThePowerlifter a răspuns (pentru Cosmin86):

Mai, are relativ dreptate, dar abdomenul lucreaza la genuflexiuni cand iti pui greutate in spate. Stie el ceva laughing

| Cosmin86 a răspuns (pentru ThePowerlifter):

Asa abdomenul lucreaza la aproape orice exercitiu, chiar si la tractiuni si indreptari.