| Dany_Adochitei_1997 a întrebat:

Ce inaltime are Giuliano Stroe, supranumit "Micul Hercule"?

10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sub 1 metru laughing Nu stiu exact. Dar nu o sa mai creasca. Uita-te la videoclipurile dupa youtube sa vezi cum arata pe langa colegii lui de scoala.

| rhino50 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ba esti retardat? cum drac sa aiba sub un metru tu macar stii cat e un metru?
si ce legatura are ca face exercitii de forta cu cresterea in inaltime
documenteazate nu vorbii alela.

| Arkhasas a răspuns (pentru rhino50):

Păi uite că la 5 ani are.
N-o să mai crească nici un cm. Atâta rămâne.
Nici nu ai dezvoltate oasele şi tu te pui la pus presiune pe coloană?!

| anonim_4396 a răspuns (pentru rhino50):

Stii macar ceva despre sport? Exercitiile pe care le face el implica foarte mult coloana, respectiv zona lombara. La varsta lui dezvoltarea inca nu s-a terminat. Uite-te pe net, youtube sa vezi cum arata pe langa colegii lui de clasa. Si nu mai jigni aiurea daca nu esti in domeniu. Tu sa te documentezi in legatura cu executarea exercitiilor si ce efecte au asupra coloanei. Uite ce exemplu de om prost ai dat chiar aici :

"si ce legatura are ca face exercitii de forta cu cresterea in inaltime"

| rhino50 a răspuns (pentru anonim_4396):

''Prietene nu sala de forta stopeaza cresterea. Alimentatia proasta si forma gresita la exercitii duc la asta. Bafta''
Tii minte acest raspuns? e atau la un copil de 13 ani crezi ca la 13 ani are el oasele complet dezvoltate?
asa ca lasate de categoria sport.

P.S: invata cat e 1 metru

| anonim_4396 a răspuns (pentru rhino50):

Esti complet prost!

| anonim_4396 a răspuns (pentru rhino50):

Uite. Am gasit pe facebook oficial al lui Giuliano. Uite ce inaltime are:
http://postimg.org/image/wz64ws441/
Nu ma crezi? Uite si pagina lui de facebook:
https://www.facebook.com/....../photo.php

Asa ca, fi prost in continuare. :)

| rhino50 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu, ca tu esti retard rau nu ai vazut ca e de la 80-90 cm la 111cm inseamna ca a mai crescut si nu exista sa nu creasca, ce ex poate face acasa cu o haltera de 20-30kg nu are ce sa i puna presiune pe coloana, face flexii cu bara si ramane mic asa prost esti nu are cum sa ramana asa mic cei care
sunt mici sufera de cv bolala nu de la trasu de fiarelaughing si imposibil sa ramana mic crezi ca familia lui inainte sa il puna sa traga de fiare crezi ca nu s-au informat crezi ca e ca tine niste retardati care vb din auzite si nu au incercat nimic, eu de exemplu de la 16 ani merg la sala si acum am 17 si am crescut normal pentru varsta mea si ''la 16-17 ani nu ai toate oasele dezvoltate la maxim''

| anonim_4396 a răspuns (pentru rhino50):

Tu compari un prost de 17 ani, cum esti tu, cu un copil de 9 ani. Ce sa-ti cer? Adu-ti aminte ce faceai tu la 9 ani. Ridicai greutati? Faceai exercitii calistenice?
Ridicatul greutatilor nu opreste cresterea daca il faci dupa varsta de 13 ani. Dezvoltarea barbatilor tine pana la varsta de 20-21-22 de ani. Daca el nu inceteaza antrenamentele va ramane mic deoarece e inca copil. Nici macar nu a avut prima ejaculare :)). Nici la pubertate nu a ajuns. Deja la 13 ani intri in ciclul pubertatii.
Intelegi ce zic? Fac pariu ca nu mai creste.
Si nu e vorba de presiunea pusa pe coloana, e vorba de exercitiile pe care le face. De exemplu, cand suntem mici mereu luam lucruri grele dupa podea/strada/pamant/etc fapt ce echivaleaza cu indreptarile. Si totusi crestem in inaltime. Deci daca l-ar lasa sa-ti traiasca copilaria si peste cativa ani ar incepe sala, nu s-ar intampla nimic. Dar taicasu il pune sa faca exercitii cu greutatea proprie ceea ce e o mare idiotenie. Uita-te si tu la ce diferenta e intre el si colegii lui de clasa.
Uite video aici: http://www.youtube.com/watch?v=OTR2PXMiIUs
Uita-te la tot si vezi cine e cel mai mic din rand. Plus ca are si o sora, Francesca, care e in aceeasi clasa cu el si ea nu face exercitii. De ce e mai inalta?

| rhino50 a răspuns (pentru anonim_4396):

Esti prost tu compari cresterea unei fetite pe langa un baiat esti absolut prost du-te si documenteazate si vb dupa