| CikEu a întrebat:

Ce numar sa-mi aleg la fotbal daca sunt fundas central si capitan?

Răspuns Câştigător
| ϟkatεVaηϟ a răspuns:

Eu as alege 3, 5 sau 6.
Dar chiar conteaza numarul?
Conteaza doar cum vei juca...

22 răspunsuri:
| Dumnezău a răspuns:

Doar nu ai vrea sa-ti pui pe spate 10, 9, sau 7, ca nu esti nici jucator de creatie si probabil nici n-ai sa dai multe goluri.Un numar de la 2 la 5 se poarta de obicei, cand esti fundas central, dar poti purta unul si scos de nicaieri, desi cei mai mari fundasi centrali ai lumii purtau numere precum 3, 4 sau 5.

| CikEu explică (pentru Dumnezău):

Ca de explu cine?

| Dumnezău a răspuns (pentru CikEu):

Maldini,Roberto Carlos, Lucio - cat timp era la Bayern, Ashley Cole, astia purtau numarul 3.Numarul 5 l-au purtat Puyol si daca nu ma insel, si Rio Ferdinand, ambii fundasi centrali.Mai era si Cannavaro, tot cu numarul 5.

| CikEu explică (pentru Dumnezău):

Cam 5 ar merge? eu ma gandeam la 7! ce zici?

| ImiUrascViata a răspuns (pentru CikEu):

7 este cifra eternitatii tongue ar merge.

| Dumnezău a răspuns (pentru CikEu):

5 merge, e numarul fundasilor centrali, mai mereu.7 poti sa-ti pui, daca stii sa driblezi, centrezi perfect si sa fii creierul echipei, fundas fiind.Da' asta mai greu.E ca si in perioada aia cand paiata de Florescu - inchizator - avea 10 la nationala.Nu merge chiar asa.

| AleGsZ a răspuns:

| Edyward a răspuns:

pe asta il aveam si eu happy

| sodobar a răspuns:

5 sau 6, astea sunt numerele de fundas central iar lateral sunt 2 si 4

| ImiUrascViata a răspuns:

13 Ca sa le porti ghinion la inamici laughing! Mi-e personal imi poarta noroc 13 o.o! Dar sa nu porti 6, 14 sau 2.

| CikEu explică (pentru ImiUrascViata):

Dc sa nu port 6.14.2?

| Bybanu a răspuns (pentru CikEu):

Ii poarta lui ghinionlaughing

| ImiUrascViata a răspuns (pentru CikEu):

6- Cifra Necuratului
2- Cea mai mica nota de la scoala
14 - De obicei poarta ghinion (acum nu stiu la tine ce efect are dar nu-mi place)

| frumusica26 a răspuns:

| ouuyz a răspuns:

Degeaba... eu joc în liga a 3-a cu numărul 77!
E cel mai bun număr după mine!
De când îl port am dat 5 goluri în 4 meciuri!

| MariCarmen a răspuns:

Iti poti alege ziua ta de nastere sau ultimele 2 cifre din anul nasterii ...sau care crezi u ca e nr tau norocos

| Mikii a răspuns:

1? Asa ai fi considerat " numarul unu " de catre colegii tai.

| CikEu explică (pentru Mikii):

1 se da doar la portar laughing a jucat vreun jucator de teren cu numarul 1?

| ImiUrascViata a răspuns (pentru Mikii):

De obicei, merge la portar dar acum e alta moda o.o!

| Mikii a răspuns (pentru CikEu):

Ce sa fac si eu, daca nu le am cu fotbalul blushing laughing.

Răspuns utilizator avertizat