| Mariuscangurul a întrebat:

Ce parere aveti despre creatina monohidrata? Fac sala de aproximativ 2 luni (5 zile din 7) am luat impact whey isolate de la myprotein si mia priit foarte bine si cum as vrea sa ma cresc in masa ma gandeam sa adaug si creatina. Totusi nu sunt documentat suficient despre aceasta creatina si cer parerea unuia care stie cu ce se mananca sportul. Mi-au spus unii ca are o foarte mare retinere de apa in corp iar totu este temporar si ca nu pui masa.

Răspuns Câştigător
| DovleacTurbat a răspuns:

Da, retine apa (cat % mai depinde si de organismul tau) Daca vrei sa pui masa antreneaza-te pentru masa: greutati care-ti permit 8-12-15 repetari executate corect / serie. Alimentatia e baza NU suplimentele mai ales creatina. Suplimentarea cu, creatina te va ajuta sa faci fata cu brio antrenamentelor mai "grele", iti va permite chiar o crestere a fortei pe timpul suplimentarii, dar asta nu inseamna ca te faci Hulk si nicidecum pe burta goala. Mancare, daca e nevoie suplimenteaza cu un concentrat proteic, antrenamente, apa, somn su rabdare.