| NumeciudatT a întrebat:

Ce parere aveti despre REDIS? sunt buni de ceva iar daca da spuneti-mi cel mai bun produl al lor.cu tot cu batoane, proteine creatina etc

Răspuns Câştigător
| Wehes a răspuns:

Eu personal nu as cumpara.
Poate daca ai un buget foarte redus te indrepti spre Redis, daca ai un buget bun mergi pe ''ProNutrition'', ''Megaproteine'', astea populare.

| NumeciudatT explică (pentru Wehes):

Un produs de la ProNutrition ceva ce sunt rezulate frumoase intr-un timp mai scurt? sau de la Megaproteine

| Wehes a răspuns (pentru NumeciudatT):

Nu exista intr-un timp scurt.
Exista multa munca, mancare, odihna si antrenament corect.
Suplimentele le iei atunci cand nu iti asiguri necesarul proteic in fiecare zi. Daca tu iti atingi necesarul de proteine si carbohidrati in fiecare zi, nu ai nevoie.
Cat despre ce ai cumpara, tu de ce ai nevoie? Gainer, Concentrat Proteic, creatina, vitamine?!
Mai citeste si vezi ca, cumperi poate ceva de ce nu ai avea nevoie.
Ce tip somatic esti?

| NumeciudatT explică (pentru Wehes):

Mezomorf, nu am timp sa manac 5-6 mese pe zi deabeaam timp sa mananc 3.

| Wehes a răspuns (pentru NumeciudatT):

Daca esti mezomorf, ai nevoie de un concetrat proteic. Cel mai bun de pe piata in momentul de fata :
http://www.megaproteine.ro/Proteine/ON-100-Whey-Gold-Standard-4-5kg/
Daca nu ai buget de Whey, te poti indrepta si spre ceva mai ieftin.

11 răspunsuri:
| Nickname1890 a răspuns:

Nu sunt cine stie ce... singurele de capul carora este ceva sunt:

Batoanele milk and egg si whey bar
Prot whey R
Whey Mass R
Whey Amino
Creatina-R

asta din ce am incercat eu.

| NumeciudatT explică (pentru Nickname1890):

Deci sa inteleg ca Redis e o porcarie...

| Nickname1890 a răspuns (pentru NumeciudatT):

Nu am zis ca sunt o porcarie toate. Am spus ca majoritatea produselor lor sunt o porcarie cu exceptia celor enumerate de mine. Bineinteles si alea sunt sub nivelul altor produse de la alte firme, dar avand in vedere pretul reisese un raport calitate pret destul de ok.

| Goldenboy97 a răspuns:

Am cumparat si eu o vreme de la ei suplimente, Ideal protein, Super Mass... Le-am terminat si niciun rezultat :| Sa nu cumperi suplimente ce contin proteina din soia ca nu e buna de nimic si te strica la stomac rau de tot. Cel mai bine comanzi produse dupa pronutrition http://www.pronutrition.ro/

| NumeciudatT explică (pentru Goldenboy97):

Care cel mai bun produs de acolo? pronutrition

| greyhound a răspuns:

Sunt destul de slabe, pretul spune multe.
Batoanele de slabit sunt bunicele dar de restul suplimentelor lor se cam fereste lumea.

| feraryyy78 a răspuns:

Redis nu sunt bune de nimic, doar reclama este de ei, sunt unele dintre cele mai slabe proteine existente pe piata (fara exagerari).