| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre urmatorul program pentru sala? Trebuie sa schimb ceva? :

Ziua 1 : triceps+biceps+abdomen
Ziua 2 : pectorali + spate ( aici nu sunt sigur cat de bine este, lamuriti-ma va rog)
Ziua 3 : umeri + trapez+abdomen
Pentru picioare fac cardio ( consider ca fac destul cardio, nu ma intereseaza sa le lucrez la sala)

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu pot sa fac si triceps si piept in aceeasi zi
Ma gandeam la urmatorul :
ziua 1 : spate + abdomen
ziua 2 : piept
ziua 3 : umeri + abdomen
ziua 4 : biceps & triceps

| DX190 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu mai pune abdomenul de 2 ori, daca il lucrezi o data pe saptamana e mai mult ca suficient. Daca il lucrezi de 2 ori pe saptamana, o sa creasca mai greu. Oricum abdomenul intra si la tractiuni (in ziua de spate).

Uite alt program:
Luni: Piept Abdomen
Miercuri: Spate
Vineri: Umeri Biceps Triceps

Dar eu te sfatuiesc sa mai bagi si o zi doar de picioare, ajuta mult.

| florynmondialul a răspuns:

Uite aici:http://www.culturism.ro/antrenament/ aici gasesti tot ce ai nevoie

| MassEffect a răspuns:

Mie personal nu imi place.
Incearca:Luni-piept, triceps
Miercuri-spate, biceps
Vineri-umeri, trapez, abdomen

| DX190 a răspuns:

In viata ta sa nu lucrezi 2 grupe mari gen: piept + spate. Si lucreaza abdomenul o data pe saptamana. De asemenea, lucreaza tot corpul.

Fa asa:
Luni: Piept Triceps Umeri (maxim 4 exercitii, 3 serii fiecare)
Miercuri: Spate Biceps (maxim 4 exercitii, 3 serii fiecare)
Vineri: Picioare

| anonim_4396 explică (pentru DX190):

Pot sa lucrez spate si umeri? Dar piept si abdomen?

| Vali196K a răspuns:

Eu zic ca în prima zi să începu cu pectorali+abdomen. A doua zii să începi cu biceps+triceps. A treia zii să începi cu umeri+trapez.

| Vali196K a răspuns:

începi*