| PavelMagelan a întrebat:

Ceau, uite imi puteti spune exercitii la ed fizica, adica gimnastica, in afara de pod si lumanare

Răspuns Câştigător
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Sarituri la capra, 3000 m alergare= rezistenta, aruncarea cu mingea medicinala, extensii, sarituri ca mingea, coarda etc...

6 răspunsuri:
| sonya a răspuns:

Buna,

Vad ca ceilalti au spus si exercitii de rezistenta sau viteza.

Exercitii de gimnastica mai usoare: rotiri ale capului, aplecari cu picioarele apropiate sau departate, rotiri ale trunchiului, fandari laterale si nu numai, rotiri ale bratelor.

Apoi cele pentru sala din care dai si probe la educatia fizica: rostogoliri inainte-inapoi din apropiat in apropiat; rostogoliri din departat in departat; rostogoliri din apropiat in departat.

Podul din picioare sau de jos, stand pe maini sau stand pe cap, lumanarea, roata, cumpana.

Pa.

| YoBuDy a răspuns:

Flotari, Genoflexiuni, abdomene, saritura in lungime, sprintul pe 50 de metri etc.

| LauRrR a răspuns:

Sarituri la capra, la lada, tumbe, echerul, s.a.

| Lauralia a răspuns:

Nimerirea in tint!

| Chrystyan_Floryn_1998 a răspuns:

Cum se mai numeste exercitiul lumanarea? ajutati-ma plzz dau fundita