| sabin89 a întrebat:

Cel mai dramatic meci din istorie, din Paleolitic până în prezent. Sau, mai știți și altele la acest nivel de dramatism?

8 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Eu stiu si l-am vazut difuzat live, poate cel mai frumos gol din istoria mondialelor (de vazut videoclipul pana la final!) : https://www.youtube.com/......tps?/watch

ps: dramele nu imi plac, dar pentru Franta in acel an acel gol a fost drama;)

| sabin89 explică (pentru Simpatic):

Frumos gol, într-adevăr. S-a dus mingea aia ca din tun. Cu ocazia asta, am mai văzut și videoclipul ăsta: https://www.youtube.com/watch?v=_6eJC3JBo7w
În clipul pus de mine în întrebare, poate n-o să ai răbdare să te uiți două ore la tot meciul (deși merită), te rog uită-te măcar la ultimele 15 minute (repriza a doua din prelungiri), că n-o să regreți.

| Simpatic a răspuns (pentru sabin89):

Da,Roberto Carlos a fost un zeu al fotbalului

imi aduce aminte de stilul lui Maradona :)
dovada ca si Messi este un Maradona :)

| gabicoo a răspuns:

Despre Dinamo - Foresta ce zici. Parcă a fost 5-4 pentru Foresta după ce la pauză a fost 4-0 pentru Dinamo. Regie perfectă. Cineva a dat lovitura la pariuri în ziua aia.

| sabin89 explică (pentru gabicoo):

Să fi fost oare regie?

| gabicoo a răspuns (pentru sabin89):

100%.
Sunt sucevean.
Oricât de mare fan al Forestei aș fi fost - nici eu nu am crezut că nu a fost blat.

Iar după ce au retrogradat jucătorii ăia care jucau "pentru minunatul public sucevean" - nu pentru bani - au fugit ca potârnichile la alte echipe.

Poate zici și o impresie despre meciul menționat în întrebare. Despre dramatismul lui.

După retrogradarea Forestei nu m-am mai uitat la nici un meci de fotbal.