| RAY a întrebat:

Cica trebuie sa consum 400 de grame de proteine pentru a mentina masa musculara si pierde doar grasimi, imi puteti spune ce include un meniu de 400 de grame de proteine?

4 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

1600 g piept de pui fara piele fript de ex, g astea crude sa fie. E doar un exemplu, nu se ia mai mult de 250 g la tine pe zi.
Si proteinele astea multe nu fac bine la rinichi, iei 250 doar dac faci sport, ca e nevoie de ele, altfel rinichii sunt nevoiti sa le scoata afara pe cele nefolosite. Damite 400 fara sa faci sala.
Efort muscular, nu alergare!

| ruddy a răspuns:

Nu stiu cine ti-a dat informatia dar este gresita. Daca vrei sa slabesti sa iti mentii cat mai multa masa ii recomandat undeva la 1, 6- maxim 2 g pe kg. Daca de ex ai 80 kg trebuie sa iti ei 130-160 ii indeajuns.Iar la crestarea in masa, ii indeajuns si 1, 5

| RAY explică (pentru ruddy):

E un site si scria la cutting protein 400 de grame, maine iti dau siteul

| Cosmin86 a răspuns (pentru RAY):

Si eu sunt curios ce site, ca 400 de grame de proteina e enorm.