| Cristian2003 a întrebat:

Cine este mai bun: cristiano ronaldo sau lionel messi?

Răspuns Câştigător
| V1sL0w a răspuns:

Dupa parerea mea: Cristiano Ronaldo
de ce?
El stie sa suteze extraordinar cu ambele picioare, el nu este genul de om sa ceara pase in fata porti, suteaza de la distanta cu o putere incredibila mai ales cand sare sa dea cu capul... rupe poarta in doua.
Viteza. se spune ca este mai rapid decat un Audi happy el stie sa faca scheme cu mingea, driblingul este incredibil
Alcatuit din Step over, Rainbow, Elastic, si multe scheme complicate.

Messi: Un jucator extraordinar are 4 baloane de aur. Singurul jucator.
Un record urias de vreo 100 de goluri.
Nu stie sa suteze cu stangul, dar se demarca foarte bine astea i'a adus cele 4 baloane de aur, daca nu era Xavi si Iniesta acum avea 1 balon de Aur, nu prea stie sa loveasca cu capul, a fost driblat de Ronaldo, Ribery, Ronaldinho, Robinho, kaka, pepe si multi altii.

54 răspunsuri:
| para001 a răspuns:

Messi

| para001 a răspuns:

Ronaldo

| Danut_Messy_1993 a răspuns:

Cel mai bun jucator de fotbal din istoria fotbalului este lionel messi care la intrecut pe cristiano ronaldo.

| Danut_Messy_1993 a răspuns (pentru cristiiiiiii):

Ieu cred ca lionel messi

| Danut_Messy_1993 a răspuns (pentru LegionarulRoman):

Parerea mea ie ca cea mai buna echipa de fotbal ie barselona si cel mai bun jucator de fodbal ie lionel messi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Părerea mea este că Lionel Messi este mai bun decât Ronaldo.

| Alex_Vlad_1998 a răspuns:

Cel mai bun mi se pare Cristiano Ronaldo deoarece el isi construieste singur faza de atac, Messi primeste mereu pase de la Iniesta sau Xavi, nu face faze de constructie Messi

| Cristian2003 explică (pentru MariusGabriel):

Pagamia-si ****

| Roberto_Ronaldo_1991 a răspuns:

Cristiano ronaldo este cel mai bun jucator din lume.messi este varza, arata ca un sobolan, mi-as da cu parul lui la fund!

| Roberto_Ronaldo_1991 a răspuns (pentru anonim_4396):

Esti nebun!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Roberto_Ronaldo_1991):

Eşti frustrat.

| dciLaur a răspuns:

Iti raspund eu foarte bine: 1. Ronaldo suteaza la fel de bine cu ambele picioare fie ca este aproape, fie de departe. 2.Are o tehnica mult mai buna decat Messi( messi isi foloseste doar viteza si niciodata nu a fost vazut facat vreun trick in timpul meciului) 3. Ronaldo este ajutat si de fizic este inalt,. 4.Bate extraordianr de bine loviturile libere! Pe cand Messi in spate are o echipa care face aproape toata treaba!

| Ang_Mihai_1997 a răspuns:

Astia care spun ca ronaldo e mai bun sunt dementi.messi il face pe ronaldo de ramane cu gura cascata.si astia care zic ca da lovituri libere bune este GRESIT.cand executa lovitura el se impiedica de minge pe cand messi le pune pe toate la vinclu.si el mai are niste loburi fantastice.

| AlexJr11 a răspuns:

Dupa parerea mea Messi este mai bun decat Ronaldo pentru ca este mai experimentat.

| sooyong a răspuns:

Messi forever

| sooyong a răspuns (pentru Stelist28):

Da eu vin din 2013 si messi a marcat 100 de golori si 40% dintre ele sunr super euro goluri

| Onofrei_Darius_1985 a răspuns (pentru dany2918):

Baloanele alea de aur nu le merita, sa vedem cine ii mai da pase de gol cand se retrag Xavi si Iniesta

| Ninja7Q a răspuns:

Ronaldo. Messi nu face nimic pe teren. Asteapta pasele de la Iniesta si Xavi si doar fuge. Pe cand Ronaldo face aproape singur treaba.

| LordOfOvY a răspuns:

Clar ronaldo

| LordOfOvY a răspuns (pentru MariusGabriel):

Cristiano Ronaldo Messi e praf el nu dribleaza nu nimic doar fuge

| ElRaPpeR a răspuns (pentru V1sL0w):

"Nu stie sa suteze cu stangul?!" E stangaci....https://www.youtube.com/watch?v=603JM1adqRA 1:10 uita-te putin sa vezi cu ce picior trage.

| dracu13 a răspuns:

Mai tăceți in p...mea cu ronaldo al vostru futil in gura cu masa sa vina sa ii dau la mu**

| AdrianDragan10 a răspuns:

Fiecare are o parere diferita. Eu tin cu amandoi.

| Boss_Visu_1993 a răspuns:

Lionel messi