| anonim_4396 a întrebat:

Cine stie cele mai bune exercitii pentru pectorali?
Vreau sa dezvolt pectoralii mai mult si as dori sa fac niste exercitii pe care le pot face acasa.Stiu ca flotarile sunt bune pentru asa ceva si as vrea sa stiu ce fel de flotari dezvolta cel mai bine pieptul. Daca stiti si exercitii cu greutati bune sa le spuneti, dar nu cu haltere pentru ca nu am asa ceva si nu am loc in apartament unde pot pune o haltera.Cine e pe domeniu sa-mi recomande niste exercitii bune si cu rezultat bun.

10 răspunsuri:
| unknownn a răspuns:

Baga si tu un 15 Inner Push-ups, 15 Spider walk push-ups, 15 normal push-ups, 15 outer push-ups, 15 hindu push-ups, cate 4-5 serii odata la 2-3 zile si te-ai scos.

| bogz a răspuns:

Pui 2 scaune in laterale si picioarele intinse pe un pat si te lasi in jos.Pui mainile pe scaune.

| alinutzu_6299 a răspuns:

Uite ce pot sa iti zic

Uita-te pe net la workout Romania sau workout street in general si fa ce fac aia eu fac de 1 saptamana
Este de multe ori mai bine decat la sala si mai ieftin uitete si revino daca iti place ce vezi

| Cosmin86 a răspuns:

Cea mai buna metoda pentru pectorali e sa incluzi un exercitiu de baza si unul de izolare pentru ambele parti ( pectoralul are 2 parti : partea superiora si inferiora )

Un exercitiu de baza si unul de izolare pentru fiecare.

Acasa pierzi vremea, du-te la sala si fa exercitii, nu a facut nimeni pectorali acasa.

| Marian_TUrcin_1993 a răspuns (pentru Cosmin86):

Man invata sa citesti... Omu vrea sa faca pectorali acasa de aia i-am spus ca flotarile sunt cele mai bune exerciti de facut acasa pentru pectorali. Inainte sa day replay la comentariile altora citeste mai bine intrebarea si incearca sa dai u raspunsuri la intrebari nu sa combati alte raspunsuri

| Cosmin86 a răspuns (pentru Marian_TUrcin_1993):

Eu nu am vazut pe nimeni sa faca pectorali ca lumea acasa.

| Marian_TUrcin_1993 a răspuns (pentru Cosmin86):

Nu conteza daca ai vazut u sau nu omul vrea sa-i faca acasa si in lipsa orcarui aparat pentru pectorali flotarile sunt singurele care il pot ajuta cat de cat... si daca faci regulat serii fixe o sa apara si rezultate... dar mai greu decat la sala tongue

| viorelmmv a răspuns:

Flotarile cu mainile departate, cele cu mainile apropiate de corp sunt pentru tricepsi, cu greutati poti sta intins pe spate, mainile desfacute si intinse ca si cum ai fi rastignit si le ridici pe rand daca nu ai doua greutati daca ai doua ambele maini odata

| Marian_TUrcin_1993 a răspuns:

Sall flotarile sunt cele mai bune exerciti pentru pectorali, pe care le poti face acasa. Flotarile sunt bune toate daca sunt facute corect

| Cosmin86 a răspuns (pentru Marian_TUrcin_1993):

Aberatie de copil mic, flotarile NU sunt cele mai bune exercitii. NU si-a facut nimeni pectorali ca lumea cu flotari.