| Roman_Claudiu_1988 a întrebat:

Creatina se vede la analizele de sange?

4 răspunsuri:
| DeathLord93 a răspuns:

Orice substanta straina de natura celor hormonale medicamentoasa sau anabolizante ingerata in organism pe cale orala musculara intravenoasa automat ajunge in circuitul sanguin si deci la analiza sangelui iese pozitiva

| Cosmin86 a răspuns (pentru DeathLord93):

1. Corpul produce creatina SINGUR
2. Carnea ( si alte alimente ) contin creatina

DE CAND e creatina o "substanta straina de naturala hormonala sau analozanta"?

Daca nu stii NIMIC, nu-ti mai da cu parerea... TU CONSUMI CREATINA ( ca doar nu stai nemancat ).

| DeathLord93 a răspuns (pentru Cosmin86):

Si ce vrei sa spui ma ca daca iti ia sange nu apar toate substantele pe care deja le ai in tine sau alea care le ai bagat prin seringa oricare ar fi ele

| Cosmin86 a răspuns (pentru DeathLord93):

Si daca iei suplimente cu creatina si DACA NU IEI, in sange iese la fel... ca ai deja creatina ( din mancare + cea produsa de corpul tau ).

Creatina NU e substanta "hormonala" sau "anabolizanta", gen steroizi.