| iMuzic a întrebat:

la analizele de sange se vede daca am ceva la plamani?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Bratu_Andrew_2000 a răspuns:

Salut!

La analizele de sânge poate fi detectata o embolia pulmonara. Embolia pulmonara este atunci cand una sau mai multe artere ale plamanului devin blocate de către un cheag de sânge.

Sa stii insa ca nu orice analiză descoperă asta. Este necesar un D-Dimer test (parca asa se cheama), care detectează o anumită substanta care se produce atunci cand apar cheaguri de sânge.

| vlurp a răspuns:

Nu. Stai linistit ca mi s-a intamplat acelasi lucru.

| Creatamihnea a răspuns:

Nu, nu se vede