| carbit10 a întrebat:

Creatina trebuie luata si in zilele in care esti in pauza de la sala sau numa cand faci?

Răspuns Câştigător
| cristi1505 a răspuns:

Din punctul meu de vedere trebuie luata in fiecare zi! Chiar si in zilele de pauza, preferabil dimineata.Pana la urma in zilele de pauza cresti cel mai bine, deci ia in fiecare zi.

14 răspunsuri:
| greyhound a răspuns:

Zilnic fara discutii, altfel cum o mentii in sange

| Lionsgate a răspuns:

Numai cand faci sala, dar trebuie laota constant fara intrerupere

| MrEvil89 a răspuns:

Trebuie luata cand faci sala.

| cristif a răspuns:

Creatina o iei zilnic, cate 5g. In zilele cu antrenament, o iei dupa sala, amestecata cu dextroza.

| kevincube a răspuns:

Deci creatina nu trebuie luată deloc deoarece (o poveste reală): Un coleg de clasa s-a apucat de sală calumea de clasa a 9 -a a tras tot anul cu creatină/anaboale/proteine şi la sfârşitul clasei a 9 -a respectiv începutul clasei a 10 -a când a venit la şcoală mai că nu l-am mai recunoscut deci era slab ca un mort, i se vedeau oasele feţei deci slab rău de tot, a spus că a făcut insolaţie şi nu a mai luat nimica şi nici sală nu a mai făcut.

Deci sper că te-ai convins cum e cu muşchii ăştia puşi într-un an când normal trebuie căţiva ani să-i pui fără nimica, la o boală sau ceva se duc toţi mult mai repede decât i-ai pus şi rămâi doar cu ce s-a pus curat.

| greyhound a răspuns (pentru kevincube):

Deci pentru un caz ca asta pe care l-ai dat ca exemplu, zici ca ar trebui scoase suplimentele de pe piata sau ca nimeni n-ar mai trebui sa ia vreodata?

| kevincube a răspuns (pentru greyhound):

Vreau să zic că dacă tot vrei sa faci muşchii adevăraţi (să ai şi forţă) sa faci doar cu proteine nu cu steroizi şi creatină.

| greyhound a răspuns (pentru kevincube):

Niciodata sa nu mai pui suplimentele si anabolizantele in aceeasi oala
si creatina este de departe cel mai folosit supliment din lume; insumeaza cam totalul tuturor celorlalte suplimente existente

| Cosmin86 a răspuns (pentru kevincube):

Creatina e cel mai bun supliment pentru forta ( bine, dupa oxidul nitric ).

mai citeste, ok? creatina si oxid nitric iei pentru forta si energie

| nesuferit a răspuns (pentru kevincube):

Bai inteligentule. creatina se gaseste si in peste... sa inteleg ca trebuie sa nu mai mancam peste este? du-te frate daca nu cunosti

| anonim_4396 a răspuns (pentru nesuferit):

Bine mă că sunteţi voi 2 experţi (Cosmin86 şi nesuferit), scuze de intervenţie se pare că deja aveam experţii doar că nu s-au arătat.

| Cosmin86 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce te ataci cand iti demonstreaza cineva ca ai gresit happy

| GrigMatei a răspuns:

Poti sa o iei si dimineata pe stomacul gol.