| andreimures97 a întrebat:

Credeti ca la varsta de 16 ani este cam tarziu sa ma apuc de gimnastica?

9 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Este destul de tarziu! Acum depinde si de talent si in primul rand de ambitie si perseverenta!

| vSorin a răspuns:

Niciodată nu e prea târziu să te apuci de sport happy

Atâta timp cât nu vrei performanță, eu zic că se poate! Succes!

| LolaLollita a răspuns:

Daca iti doresti gimnastica de performanta, sansele tale sunt mici, insa nu lipsesc in totalitate. Trebuie sa te gandesti ca gimnastica se incepe chiar si de la 4 ani, deci la 16 ani, unii au in spate deja 12 ani de gimnastica, nu ai cum sa concurezi cu eihappy

| andreimures97 explică (pentru LolaLollita):

La categoria de barbati tot ar fi cam tarziu? ca dupa ce am vazut ei folosesc mai mult forta decat flexibilitatea.Zic doar din ce vad

| LolaLollita a răspuns (pentru andreimures97):

Nu pot sa iti dau un raspuns categoric, caci nu sunt foarte informata in domeniu. Si chiar de as fi, exceptii exista peste tot. Poti sa incepi si vezi daca e pentru tine sau nu. Iti vei da seama pe parcurs cu siguranta happy

| MiculFaraon a răspuns:

Nu este tarziu daca vrei cu adevarat si iti doresti mult nu e traziu. Niciodata nu e prea tarziu pentru cine isi doreste cu adevarat. pa-pa.

| CIIPRIANNn a răspuns:

Ai sanse destul de mici dar inchipuieti ca unii oameni ( 20-30 ani ) vor sa faca sala iar tu ai 16 ani.

| AdryTheBest a răspuns:

Eu cel putin asa cred... Adica gimnastica se incepe de la o varsta frageda pentra a-ti dezvolta elasticitatea. Imi pare rau, dar e cam tarziu...

| andreimures97 explică:

Sunt baiat si de aceea intreb.Din ce am vazut la unii atleti masculini la gimnastica am vazut ca iti trebuie mai mult forta decat elasticitate.