| Mșa a întrebat:

Cum aș putea face șpagatul mai repede și mai ușor

Răspuns Câştigător
| RoxYuuKikyo a răspuns:

Faza este cat de bine vrei sa-l faci!
Mama mea e antrenoare de gimnastica si m-a invatat si pe mine!
Trebuie sa exersezi mult ca sa il faci foarte bine. Dar niciodata sa nu incerci fara incalzire ca poti face contractie musculara.Cica!
Asa zice si mama laughing Habar n-am ce e aia contractie musculara laughing
Ma rog oh go on
Important este ca nu vei reusi sa-l faci perfect in 2 minute.
Antreneaza-te!winking
Roxy te pupa! kiss
Da-mi funda daca te-am ajutat! puppy dog eyes

7 răspunsuri:
| ForeverWarrior a răspuns:

In sport niciodata nu exista scurtaturi, si nici nu-i usor

| LapteProaspat a răspuns:

Departezi picioarele...

| sylarz a răspuns:

Intreaba l pe Mircea Badea tongue si te invata el sa faci spagatu pe 2 scaune tongue funda my friend tongue

| xXxV4mPiR3xXx a răspuns:

Spagatul necesita foarte mult timp si multa elasticitate!
Mai intai poti incepe cu niste exercitii de incalzire.
Incearca sa te lasi incetul cu incetul cat mai jos, pana vei reusi!
Nu te forta, trebuie sa exersezi in fiecare zi!
Sper ca te-am ajutat!

| 7800Fahrenheit a răspuns:

Pai ai putea incepe cu exercitii usoare de Streching dupa care sa incerci sa te lasi usor in jos sa vezi cat iti permite mobilitatea...Si apoi repeti zilnic. Bafta big grin

| LoveIsBlonde a răspuns:

Eu am invata spagatu pe 2 scaune