| Ano4ka a întrebat:

as avea si eu o intrebare, cum as putea sa invat cit mai repede sa fac spagatul?

4 răspunsuri:
| Pumpkin a răspuns:

Vrei sa-ti rupi cracii? laughing

| oBuburuză a răspuns:

Incalzeste mai intai fa tot felul de exercitii pentru picioare, iar dupa incepi sa te lasi dupa la fel si o ti tot asa si o sa reusesti si eu am pus aceiasi intrebare si acum pot sa-l fac cat de cat mai am putin dar m-am lasat o vreme!

| Piiiiiiika a răspuns:

Buna.

Fa exercitii.

Pune-te pe jos si desfa-ti cat de tare poti picioarele. Intinde-te cu mainile in fata. Dar intinde-te in jos rolling on the floor thinking

Stai cu picioarele adunate si incearca sa te prinzi cu mainile de varf. Nu indoii genunchii.

Aceste exercitii le faceam la orele de dans.

Bineinteles ca poti face si mersul piticului si alte exercitii de incalzire.

Daca reusesti, ar fi ok sa nu-l faci inainte sa-ti intinzi muschii. Altfel a doua zi vei avea o durere...

Bafta :*

| SunshineGirliuli a răspuns:

Încearcă de mai multe ori pe zi, seara inainte de culcare mai faci putin antrenament si pana la urma reusesti, asa mi-a iesit mie!

Incepi sedinta de mobilitate cu incalzirea - alergare, mersul piticului, ceva genuflexiuni, incalzire trunchi (rotatii bazin), incalzire genunchi si glezne. Toate astea ar trebui sa-ti ia vreo 10 minute. Obligatoriu - saltea sau ceva paturi